• Krajské kolo súťaže SIP

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Krajské kolo súťaže SIP.

Dňa 7. februára 2024 sa na našej škole uskutočnilo krajské kolo Súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači. Žiaci súťažili v 3 disciplínach – písanie na PC, úprava textu na PC a wordprocessing.

V silnej konkurencii súťažiacich z 8 stredných škôl Nitrianskeho samosprávneho kraja sa na 1. mieste v kategórii písanie na PC umiestnil Andrej Štrbo zo IV. A triedy a na 3. mieste sa umiestnil Jakub Švarc zo IV. B triedy.

V kategórii úprava textu na PC bola úspešná žiačka III. B triedy – Lenka Velčická, ktorá obsadila 1. miesto.

Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce na celoštátnom kole!

• Súťaž ZAV Zvolen

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Súťaž ZAV Zvolen.

Dňa 25. 01. 2024 sa žiaci Andrej Štrbo (IV.A), Romana Ďurinová, Aneta Matušková, Martin Melišek
            (III.B), Dominika Varholíková, Amanda Gubík, Karin Pintérová, Samuel Berec, Matúš Trubíni (II.A),
            Sofia Mikulcová, Patrik Palacka, Dominik Košťál, David Kováčik, Roland Rudolf Maďar (I.B) zúčastnili
            online celoslovenskej súťaže ZAV Zvolen 2024. Súťaž prebiehala v troch kolách: 25 minútových
            odpisov, odpis textu penalizácia 50 trestných bodov a odpis textu s penalizáciou 100. Najlepší výkon
            našich žiakov bol zaznamenaný v minútových odpisoch, kde sa Andrej Štrbo umiestnil na 3. mieste.
            Všetkým účastníkom ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme rýchle prsty v SIP 2024.

• Burza CP Bratislava

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Burza CP Bratislava.

Dňa 12. 01. 2024 sa triedy III. B a IV. A zúčastnili prednášky o cenných papieroch priamo
            v priestoroch budovy Burzy cenných papierov v Bratislave.
            Žiaci získali informácie o začiatkoch burzovníctva, základné informácie o fungovaní burzy, o
            vývoji obchodovania na burze, ako aj o druhoch cenných papierov, s ktorými sa najčastejšie
            obchoduje.

• Florbalový turnaj.

• Dňa 8.12. 2023 sa na našej škole konal Mikulášsky medzitriedny turnaj vo florbale chlapcov.

Víťazom sa stala trieda IV. B, na druhom mieste sa umiestnila I. B a na treťom II. B trieda.

Najlepším hráčom turnaja bol Tadeáš Chovan zo IV. B a najlepším brankárom Dominik Košťál z I. B triedy.

• Medzinárodná internetová súťaž ZAV

• Svetová federácia INTERSTENO v spolupráci s internetovou školou ZAV organizovala Medzinárodnú internetovú súťaž ZAV – 100 (edícia 2023),  ktorej sa zúčastnili i naši žiaci. Súťaž prebehla v dvoch termínoch 5. 12. 2023  a 9. 12. 2023.

V  kategórii Pupils (12 -16 r.) sa zúčastnilo 542 žiakov. Našu školu reprezentovali Matúš Trubíni a Dominika Varholíková z II. A.

V kategórii Juniors (17 -20 r.) sa zúčastnilo 720 žiakov.  Našu školu reprezentovali: Andrej Štrbo (IV. A), ktorý sa umiestnil na 14. mieste s uznaným výkonom 517,5 úderov/min, Matúš Bezdeda, Natália Draškovičová, Romana Ďurinová, Vivien Gallová, Aneta Matušková, Martin Melišek, Veronika Šáteková (III. B) a Amanda Gubík (II. A).

Všetkým žiakom gratulujeme za úspešnú reprezentáciu a prajeme im rýchle prsty v ďalších súťažiach v spracovaní informácii na počítači.

• Deň otvorených dverí 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň otvorených dverí 2023.

Dňa 22.11.2023 sa na našej škole konal Deň otvorených dverí. Uchádzači o štúdium boli informovaní o možnostiach štúdia  a aktivitách organizovaných školou. Zároveň boli pútavou formou oboznámení s vyučovaním všeobecnovzdelávacích aj odborných predmetov.

Veríme, že sa im deň strávený na Obchodnej akadémii v Šuranoch páčil.

• Školské kolo olympiády v ANJ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské kolo olympiády v ANJ.

Dňa 24.11.2021 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa 29 žiakov, ktorí si najprv v písomnom teste vyskúšali svoje jazykové zručnosti. Súťažilo sa v štyroch kategóriách v jednotlivých jazykových úrovniach. Najlepší žiaci z každej kategórie postúpili do ústnej časti súťaže.
            Žiaci si otestovali svoje komunikačné zručnosti, kreativitu a schopnosť pohotovo reagovať v simulovanej rolovej úlohe. Víťazi kategórií 2A, 2B a 2C2 postupujú do okresného kola, víťazka kategórie 2C1 priamo do krajského kola.
            Všetkým súťažiacim ďakujeme za aktívnu účasť, víťazom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších
            kolách súťaže.

VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY V ANJ

• Okresné kolo v bedmintone

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo v bedmintone.

Dňa 21. novembra 2023 sa žiaci David Makata zo IV.B, Martin Mellen z III.B a Matúš Slobodník z II. B zúčastnili okresného kola v bedmintone žiakov stredných škôl. V silnej konkurencii získali výborné 1. miesto a postúpili tak do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce v krajskom kole!