• Deň otvorených dverí 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň otvorených dverí 2023.

Dňa 22.11.2023 sa na našej škole konal Deň otvorených dverí. Uchádzači o štúdium boli informovaní o možnostiach štúdia  a aktivitách organizovaných školou. Zároveň boli pútavou formou oboznámení s vyučovaním všeobecnovzdelávacích aj odborných predmetov.

Veríme, že sa im deň strávený na Obchodnej akadémii v Šuranoch páčil.

• Školské kolo olympiády v ANJ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské kolo olympiády v ANJ.

Dňa 24.11.2021 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa 29 žiakov, ktorí si najprv v písomnom teste vyskúšali svoje jazykové zručnosti. Súťažilo sa v štyroch kategóriách v jednotlivých jazykových úrovniach. Najlepší žiaci z každej kategórie postúpili do ústnej časti súťaže.
            Žiaci si otestovali svoje komunikačné zručnosti, kreativitu a schopnosť pohotovo reagovať v simulovanej rolovej úlohe. Víťazi kategórií 2A, 2B a 2C2 postupujú do okresného kola, víťazka kategórie 2C1 priamo do krajského kola.
            Všetkým súťažiacim ďakujeme za aktívnu účasť, víťazom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších
            kolách súťaže.

VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY V ANJ

• Okresné kolo v bedmintone

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo v bedmintone.

Dňa 21. novembra 2023 sa žiaci David Makata zo IV.B, Martin Mellen z III.B a Matúš Slobodník z II. B zúčastnili okresného kola v bedmintone žiakov stredných škôl. V silnej konkurencii získali výborné 1. miesto a postúpili tak do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce v krajskom kole!

• Exkurzia do Bratislavy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia do Bratislavy.

13. novembra 2023,  22. novembra 2023 a 23. novembra 2023 sa žiaci I.A, I.B, II.A, II.B, III.A a IV.A zúčastnili kultúrno-poznávacej exkurzie v Bratislave. Súčasťou exkurzie bola aj  vzdelávacia výstava Body worlds. Výstava je venovaná ľudskému telu, jeho funkciám a ľudskému zdraviu. Výstavou nás prevádzali študentky medicíny, ktoré nám podali mnohé zaujímavé informácie o ľudskom tele a jeho fungovaní.

• Biela pastelka

• Dňa 22.septembra 2023 sa žiaci nášho Školského parlamentu v zastúpení Kiara Mácsadiová, Matúš Slobodník, Emma Malá a Hana Szeteiová zúčastnili celoslovenskej zbierky Biela pastelka, ktorú každý rok organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Žiakom sa podarilo vyzbierať 349,30 €.

• Prednáška na tému Zámerné sebapoškodzovanie

• 25.septembra 2023 sa žiaci druhého ročníka našej školy zúčastnili prednášky na tému Zámerné sebapoškodzovanie v Regionálnom osvetovom stredisku v Nových Zámkoch. Prednášajúca lektorka im poskytla informácie o príčinách vzniku sebapoškodzovania a  možnostiach riešenia tohto problému. Súčasťou prednášky bol aj workshop, v ktorom žiaci mohli vyjadriť svoje názory ohľadom sebapoškodzovania.

• Súťaž HIV/AIDS prevencia

• 16.novembra 2023 sa konalo národné kolo online súťaže HIV/AIDS prevencia, ktorú každý rok organizuje Mládež Slovenského červeného kríža pri príležitosti svetového dňa boja proti AIDS. Našu školu v súťaži reprezentoval tím 3 žiačok z I.A triedy v zložení Simona Csicsmanová, Sofia Fialková a Eliška Jakubíková. Dievčatá sa umiestnili na peknom 16.mieste z 87 tímov.

• VZ študentských firiem

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VZ študentských firiem.

Dňa 3.11.2023 sa konali na našej škole valné zhromaždenia našich študentských firiem  TVORIVÁ RUKA, š.f., RASTLINNÝ REFRESH, š.f., a GET SEASONAL, š.f. v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia. Žiaci si zakladajú skutočnú firmu, simulujúcu akciovú spoločnosť a musia prejsť všetkými krokmi podnikania od založenia, plánovania činnosti, cez marketingový prieskum trhu , vlastnú činnosť až po likvidáciu  firmy a rozdelenie zisku ku koncu školského roka. Vďaka tejto praktickej skúsenosti získavajú študenti možnosť aplikovať teoreticky nadobudnuté skúsenosti o fungovaní podnikateľského subjektu okamžite v praxi. Učia sa tak nielen ekonómiu, ale aj  byť zodpovednými,  vedieť sa rozhodovať a viesť firmu.

• Pozdrav z Portugalska

• V dňoch 4. - 18. 11. 2023 sa 20 žiakov našej školy spolu s 2 pedagógmi zúčastňuje vzdelávacej mobility jednotlivcov  v Portugalsku, v meste Braga v rámci projektu Erasmus +.

• Halloween day

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Halloween day.

Dňa 26.10. 2023  Žiacky parlament na našej škole zorganizoval 𝐇𝐀𝐋𝐋𝐎𝐖𝐄𝐄𝐍 𝐃𝐀𝐘. Žiaci sa tematicky obliekli do halloweenskych kostýmov. Najlepšie oblečenou triedou sa stala II.A, druhé miesto obsadila trieda I.A a najlepšiu trojicu uzavreli žiaci IV. A triedy